śr. Maj 12th, 2021

Urządzenie do liftingu ciała

Usuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów mezoterapią

2 min read

Mezoterapia, czyli metody pozwalające na skuteczne usuwanie blizn i rozstępów. Mają one na celu nie tylko pobudzenie skóry do działania, ale także do samoregeneracji i wytwzrzania nowych włókien elastynowych. Jest to powszechnie znana i stosowana ze skutecznością praktyka obecna w medycynie kosmetycznej od bardzo dawna. Usuwanie blizn i rozstępów z jej pomocą możliwe jest już po kilku zabiegach i  wyraźnie widoczny staje się efekt odmłodzenia skóry. Przede wszystkim jednak pozwala na pozbycie się szpecących blizn oraz przebarwień.

Usuwanie blizn i rozstępów, a historia mezoterapii

Pierwszy usuwanie blizn i rozstępów za pomocą mezoterapii igłowej przeprowadzone zostało w połowie XX wieku przez francuza Michaela Pistora. Miał on na celu pomóc pacjentowi z niedosłuchem, ale okazało się że zadziałał nie tylko na ten fakt.  Oprócz słuchu pacjenta zaczęła zanikać brzydka blizna w okolicach jego ucha. Poprawił się nie tylko słuch, ale także zaobserwowano korzystne efekty zabiegu. Mezoterapia zaczęła być powszechnie rozwijana pod kątem kosmetyki i dermatologii dopiero w XXI wieku. Od tego czasu leczenie skóry i bólu w przypadku żylaków jest możliwe ze zdwojoną efektywnością.

Mezoterapia – usuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów mezoterapią igłową jest najprostszym z zabiegów odmładzających i najskuteczniejszym. Poprawiają zdecydowanie stan skóry, a istotą jej działania jest stymulacja pobudzająca skórę do wzmożonej regeneracji poprzez zainicjowanie łączenia się i powstawania elastyny i włókien kolagenowych. Możliwe jednocześnie jest wprowadzanie minimalnych dawek leków bądź innych substancji aktywnych śródskórnie lub od razu podskórnie. Zastosowanie mezoterapii w kosmetyce jest  niezwykle szeroki. Obejmuje on zarówno usuwanie blizn i rozstępów, jak i zmian potrądzikowych oraz bliznowców o ponadnaturalnym rozroście poza ran. Najpopularniejszym zastosowaniem tego zabiegu jest rewitalizacja skóry. Czyli usuwanie objawów starzejącej się skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.