czw. Sie 5th, 2021

Urządzenie do liftingu ciała

Usuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów mezoterapią

2 min read

Mezoterapia, czyli metody pozwalające na skuteczne usuwanie blizn i rozstępów. Mają one na celu nie tylko pobudzenie skóry do działania, ale także do samoregeneracji i wytwzrzania nowych włókien elastynowych. Jest to powszechnie znana i stosowana ze skutecznością praktyka obecna w medycynie kosmetycznej od bardzo dawna. Usuwanie blizn i rozstępów z jej pomocą możliwe jest już po kilku zabiegach i  wyraźnie widoczny staje się efekt odmłodzenia skóry. Przede wszystkim jednak pozwala na pozbycie się szpecących blizn oraz przebarwień.

Usuwanie blizn i rozstępów, a historia mezoterapii

Pierwszy usuwanie blizn i rozstępów za pomocą mezoterapii igłowej przeprowadzone zostało w połowie XX wieku przez francuza Michaela Pistora. Miał on na celu pomóc pacjentowi z niedosłuchem, ale okazało się że zadziałał nie tylko na ten fakt.  Oprócz słuchu pacjenta zaczęła zanikać brzydka blizna w okolicach jego ucha. Poprawił się nie tylko słuch, ale także zaobserwowano korzystne efekty zabiegu. Mezoterapia zaczęła być powszechnie rozwijana pod kątem kosmetyki i dermatologii dopiero w XXI wieku. Od tego czasu leczenie skóry i bólu w przypadku żylaków jest możliwe ze zdwojoną efektywnością.

Mezoterapia – usuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów mezoterapią igłową jest najprostszym z zabiegów odmładzających i najskuteczniejszym. Poprawiają zdecydowanie stan skóry, a istotą jej działania jest stymulacja pobudzająca skórę do wzmożonej regeneracji poprzez zainicjowanie łączenia się i powstawania elastyny i włókien kolagenowych. Możliwe jednocześnie jest wprowadzanie minimalnych dawek leków bądź innych substancji aktywnych śródskórnie lub od razu podskórnie. Zastosowanie mezoterapii w kosmetyce jest  niezwykle szeroki. Obejmuje on zarówno usuwanie blizn i rozstępów, jak i zmian potrądzikowych oraz bliznowców o ponadnaturalnym rozroście poza ran. Najpopularniejszym zastosowaniem tego zabiegu jest rewitalizacja skóry. Czyli usuwanie objawów starzejącej się skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.