czw. Sie 5th, 2021

Urządzenie do liftingu ciała

Usuwanie blizn i rozstępów

Przyczyny powstawania i usuwanie blizn i rozstępów

2 min read

Rozstępy to efekt najczęściej ciąży lub strasznie gwałtownego chudnięcia. Z powodu szybkiego rozciągania się skóry nie nadąża ona z produkcją odpowiednich substancji. Elastyna i Włókna kolagenowe nie są tak odporne jak powinny i rozrywa je zbyt wielkie napięcie skóry. Laserowe usuwanie blizn i rozstępów pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu skórnego. Usuwanie blizn i rozstępów laserem oddziałuje tylko docelowy fragmencie skóry.

Usuwanie blizn i rozstępów laserem

Usuwanie blizn i rozstępów nie należy do najprostszych rzeczy. Można najzwyklej jednakże użyć lasera. W ten sposób można mieć pewność, że rozstępy nie pozostaną powierzchni ciała zbyt długo. Z tego względu jeżeli nie jest możliwe pozbycie się blizn i rozstępów normalnymi sposobami, warto wtedy skorzystać tej metody.

Usuwanie rozstępów i blizn za pomocą lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny posiada zarówno zwolenników i przeciwników. Uważa się, że usuwanie rozstępów i blizn jest bolesne, a rany goją się długo i pozostawiają ślady. Prawda jest taka, że stosowanie lasera frakcyjnego jest bezbolesne i nie powoduje takich efektów.

Usuwanie rozstępów i blizn kierowany jest tylko w wybrane miejsca.  Sprawia to, że promień działa bezpośrednio na tkanki pod skórą. Laserowe usuwanie rozstępów i blizn to w pełni bezpieczny zabieg, a małe ranki powstałe w jego wyniku goją się niezauważalnie i bardzo szybko. Efekty można zauważyć praktycznie od razu, jednak niezbędne jest zastosowanie od 2 do 4 zabiegów.

Czy usuwanie rozstępów i blizn boli?

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn to całkowicie bezpieczny zabieg, ponieważ skóra nie zostaje w ogóle naruszona. Minimalizuje to możliwość wystąpienia infekcji oraz jakichkolwiek komplikacji pozabiegowych. Niedogodnością, która może wystąpić, wynikającą z usuwania rozstępów i blizn jest czerwoność skóry w miejscu zabiegu albo malutkie pęcherzyki. Jednakże te znikają niesamowicie szybko. Sam zabieg  usuwania rozstępów i blizn jest w pełni bezbolesny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.